MİRACLE DERGİSİ HAZİRAN SAYISI AYIN RÖPORTAJI VE KAPAK KONUGU HAZİRAN SAYISI TÜM BAYİLERDE KAÇIRMAYIN

Ayın Konuğu Altar’la Tatlı Sohbet

Altar la görüşmeye giderken karşıma nasıl bir insan çıkacağını bilmiyordum. Dürüst olmak gerekirse şöhretin sarhoşluğunda, kendini beğenmiş, burnu havada birini bekliyordum. Fakat dünya tatlısı, sıcak kanlı, sempatik bir insanla karşılaştım.

Sanatçı’nın çocukluğunun geçtiği yerlerde dolaştık, çok güzel ve doyumsuz bir sohbet ettik, büyük bir samimiyetle sorularımızı cevapladı. Bize kendi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Altar, çocukluğunun geçtiği yerlerde bizlerle birlikte olmanın mutluluğunu dile getirirken, bizde bu heyecanı onunla birlikte yaşama sevinci içindeydik.

Miracle Ailesi olarak, kendisi ile ilgili bilinmeyenleri bizimle paylaştığı ve ilk sayımızda bizim yanımızda yer aldığı için, yakışıklı sanatçı Altar’a teşekkür ederiz.

İşte Ünlü Sanatçı Altar ile ilgili bilinmeyenler.

*Altar gerçek isminiz mi?

Evet gerçek ismim.

*Bize sahne dışındaki Altar dan bahseder misiniz?

Altar, aslında farklı bir insan değil. Senin benim gibi biri. Ama sahneye çıktığı zaman içindeki dev ortaya çıkıyor. Onun dışında herkes gibi normal, sabah kalkıp kahvaltısını edip, günlük rutin işlerini yapan bir insan. Yani çok farklı bi insan değil.

*Müziğe olan ilginiz nereden geliyor?

Tamamiyle çocukluğumda başlayan bir yetenek. Müziğe ilgim vardı. Ailem bunu farkına varıp, babamın bana 9 yaşında iken bir piyano hediye etmesiyle birlikte bendeki yetenek ortaya çıktı. O zamandan beri müziğe devam ediyorum, 15 yıldır sahnedeyim.

*Başarınızı çocukluğunuza borçlusunuz yani?

evet , kesinlikle:)

*Kendinize ait besteleriniz var mı ?

Evet eski albümümde kendi bestelerime yer verdim. Fakat yeni albümde daha az olacak. Çünkü bu albümde daha seçici davrandım. Sırf kendi bestelerimden oluşan bir albümde yapabilirdim. Ama kötü olur düşüncesiyle içime sinmeyen bazı şarkıları çıkardım. Yeni albümde Kardeşime ait besteler var, çok güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Dinleyince buna siz karar verirsiniz.

*2.albümünüz ne zaman geliyor?

eylül ayının ilk haftası dinleyicileriyle buluşacak.

*İlerleyen zamanlarda sadece kendi bestelerinizden oluşan bir albüm yapmayı düşünür müsünüz?

İllaki hepsi benim bestem olsun diye dert edinen bir adam değilim. Zorlasaydım, yeni albüm tamamen benim bestelerimden oluşabilirdi. Fakat içime sinmeyen şarkılar olduktan sonra, koymanın da bir anlamı yok diye düşünüyorum.

* Çoğu sanatçı son zamanlarda sinema ve dizi projeleriyle karşımıza çıkıyor. Sizi de ilerleyen zamanlarda böyle projeler le karşımızda görecek miyiz?

Belli olmaz belki sevenlerime bir sürpriz yapabilirim :)

* Oyunculuk yeteneğiniz de var mı?

Aslında hiç denemedim. Ama kliplerde insan oynayınca, oyunculuğa dair az çok bir şeyler kapabiliyor, o yüzden olabilir neden olmasın :)

* Kendinize örnek aldığınız bir sanatçı var mı ?

Kendime örnek aldığım bir sanatçı yok. Herkesin sevdiği, beğendiği sanatçılar mutlaka vardır. Benimde beğenerek dinlediğim, sevdiğim sanatçılar var. Kimseyi örnek almıyorum, kendim olmaya çalışıyorum.

*Yakışıklı bir sanatçısınız. Müziğinizden daha çok dış görünüşünüzle dikkat çektiğinizi düşünüyor musunuz?

Öyle miyim, teşekkür ederim :) Sonuçta bir vitriniz. Sizin sanatçıyı gözünüzde ne kadar büyüttüğünüze bağlı. Ben modayı takip ediyorum, giyinmeyi seviyorum. Bakkala giderken bile çok farklı giyinirim. Belki ilerleyen zamanlar da kendi stilimi ortaya koyup bir koleksiyon yapabilirim.

*Müziğinizden çok dış görünüşünüzle dikkat çekmeniz sizi rahatsız eder mi?

Hayır etmez.

* Birazda aşktan bahsedelim mi?

Etmeyelim, niye ediyoruz :)

*Aşkın sizin hayatınızdaki önemi nedir?

Aşk, insan hayatında olmazsa olmazdır. Bu kadar  güzel şarkının tek  sebebi aşktır. Ayrılıklar ve kavuşmalar olmasa bir çok güzel şarkı nasıl oluşurdu? Aşk hayatımızın bir parçasıdır, aşık olmadan o duyguyu tatmadan yaşanmaz diye düşünüyorum.

*Hiç yanınızdan ayırmadığınız size uğur getirdiğine inandığınız özel bir eşyanız var mı ?

Hayır öyle huylarım yoktur. Misal, kara kedi geçti saçımı çekeyim gibi takıntılarım olmaz. Her şeyi bence olduğu gibi görmek lazım.

*Hayatınızda olmazsa olmaz dediğiniz bir şey var mı?

Olmazsa olmaz dediğim tek şey ailem. Eminim herkesin hayatında bu böyledir. Doğumumdan beri hep yanımda ve her zaman bana destek oldular. Ölümüme kadar da yanımda olacaklarına inanıyorum. Allah onları başımızdan eksik etmesin, bizleri hiç ayırmasın.

Röportaj: Merve SAYIN

Fotoğraf: Volkan Güney EKER