Biyografi

   İstanbul Üsküdar'da dünyaya gelen Altar'ın müzikle ilk tanışması, babasının ona 9 yaşındayken piyano hediye etmesiyle başlar. Altunizade Kültür merkezinde iki yıl piyano şan solfej eğitimi aldıktan sonra akabinde üç yıl Türk Sanat Musikisi eğitimi alır.

   Eğitimi süresince sahne çalışmalarına da devam eden Altar o günden bugüne geçen 15 yılı sahnede tamamlayıp, Dms müzik etiketi altında titizlikle hazırladıgı ''Hisset'' adlı ilk solo albümüyle müzik severlere "Merhaba" dedi. Şimdi ise, 2.Albümü olan Bir Selam Gönder Maxi Single'i hayranları ile paylaşmanın heyecanını yaşıyor. Maxi Single sözleri Burak Koca'ya ait olan "Sor Beni Aşkım" Sözleri Fatih Kafesci'ye ait olan "Bir Selam Gönder" " Geri Ver Ümitlerimi"nden oluşmaktadır. Altar ’’Sor beni aşkım’’ve Geriver Ümitlerimi adlı şarkılarıyla hop oturtup hop kaldırırken ’’Bir Selam Gönder’’ adlı şarkısıyla ise herkesi duygulandıracak.Bir selam gönder’in yepyeni versiyonu ise bambaşka bir sound olmasıylada çok dikkat çekicek’’ Maxi single'nin ilk klibi Cevdet Gümüş yönetmenliğinde "Bir Selam Gönder" adlı slow parçaya çekildi. Prestij production etiketi ile tüm müzik marketlerde yerini alıyor, Maxi Single'nin Düzenlemeleri ise ünlü aranjör Dr. Hatem Tutkus'a ait.

   Titizlikle hazırlanan Single'da Nurhat Şensesli, Cengiz Ercümer Serhan Yasdıman, İstanbul Strings, Can Kesmez, Zehra Belevi ,Erhan Dogancıoglu, Emre Kral ,Serdar Agırlı, Çaglar Türkmen,Muammer Tokmak gibi Türkiye'nin önde gelen müzisyenleri Altar'a eşlik ediyor.